Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gymnázium Zábřeh potvrdilo příslušnost ke špičce orientačního běhu v okrese

19. 4. 2012

Ve čtvrtek 19.4.2012 se 37 našich studentů vydalo změřit své síly v orientačním běhu k ZŠ Boženy Němcové Zábřeh s dalšími běžci okresu Šumperk. Závodilo se v západní části Zábřehu. Každý náš závodník strávil na trati 15-40 minut. V závislosti na kategorii bylo třeba proběhnout 13-18 kontrolami umístěných ve městě a zakreslených v orienťácké mapě.

V kategorii H9 jsme dominovali (1. Kriegler, 2. Hroch, 3. Machoň, 4. Hamala) stejně jako v D7 (1. Ziková, 2.-3. Hojgrová). Na stupně vítězů jsme se dostali i v D9 (2. Horvátová). Úspěchům nižšího gymnázia nedokázala konkurovat žádná škola, a tak se toto družstvo umístilo stejně jako na podzim na 1. místě!
 
V kategoriích vyššího gymnázia jsme už tak nezazářili (1. Horvát, 5. Křupka; 4. Troblová). Nakonec z toho bylo (opět stejně jako na podzim) 2. místo za šumperským gymnáziem.
 
Gratulace všem členům družstva (i výše nejmenovaným) za pěkné výkony. Ti nejlepší nás se již připravují na reprezentaci školy na krajském kole ve šternberských lesích (16.5.) a budou se tam snažit postoupit do celostátního kola na Svatém kopečku.